tHMbOVtaXt7Y1itUupNFUk6jDcyGDgu6XgiLcLVaf38gmBbQ1Y
Zatiaľ nemáte v cenovej ponuke žiadne produkty

Elektromagnetické zámky

Trápi Vás nespoľahlivé uzamykanie vašich dverí?

Je ich zabezpečenie dostatočné?

Ponúkame Vám jednoduché a cenovo nenáročné riešenie.

Staré elektromechanické zámky v súčasnosti už nespĺňajú čoraz väčšie nároky na zabezpečenievchodových dverí bytových domov.

Takýto zámok sa mnohokrát stáva objektom vandalizmu, pretože je veľmi jednoduché ho vylomiť, v dôsledku čoho zostávajú vchodové dvere na nejaký čas nazabezpečené. Tým hrozí aj vniknutie neoprávnených osôb do spoločných priestorov vchodu.
 

Efektívnym riešením sú elektromagnetické zámky, poskytujúce  mimoriadnu spoľahlivosť v praxi.

  • Ich dlhá životnosť je zaručená aj pri frekventovanom otváraní dverí, nakoľko neobsahujú žiadne mechanické časti. Konštrukčne sú riešené tak, aby odolávali prudkým nárazom a aj pri násilnom otvorení dverí  zostáva zámok nepoškodený. Táto schopnosť tak zaručuje dlhodobosť vašej investície.
  • Elektromagnetické zámky sú vhodné aj na nesprávne doliehajúce dvere (čím opätovne možete ušetriť náklady na nové vchodove dvere). Rovnako zlepšujú funkčnosť samozatvárača, pretože telo zámku a nárazová platnička majú schopnosť samo-priľnutia.
  • Inštalujú sa na vnútornú stranu dverí, čím sú ochránené pred odcudzením alebo poškodením vandalmi.
  • Ich vlastnosti a spôsob montáže ponúka možnosť inštalácie viacerých elektromagnetických zámkov do jedných dverí pre vyváženosť zabezpečovacej sily.
  • Eletromagnetické zámkysú vyrábané vo viacerých modifikáciach pre zápustnú montáž, alebo montáž pomocou hlinníkových profilov (L,Z). Veľká variabilita umožňuje montáž prakticky na akékoľvek dvere.
  • Spotreba energie elektromagnetických zámkov  je len 0,6 W, čím sa stávajú vysoko efektívnym riešením spoľahlivého zabezpečenia vášho bývania.
     

Ďaľšie vlastnosti a možnosti elektromagnetov:

Elektromagnetické zámky sú navrhnuté tak, že fungujú na princípe fyzikálneho javu elektromagnetizmu. Elektromagnetický zámok sa skladá z dvoch hlavných častí – nárazovej platničky vyrobenej z magnetického materiálu a elektromagnetu, ktorý je  magnetizovaný. Počas prúdenia elektrického napätia cievkou sa elektromagnet magnetizuje a silne priľne k nárazovej platničke, čím sa dvere uzamknú.

 

 

Elektromagnetické zámky sú vysoko energeticky efektívne. Napríklad séria elektromagnetických zámok potrebuje iba 0.6W  aby vyprodukovala prídržnú silu do 300kg.
 

 

 

 

Elektromagnetické zámky sú ochránené vrstvou zalievanej epoxydovej zmesy, ktorá zaručuje dlhú životnosť zámku. Samotný zámok je tak silný a pevný. Všetky výhody elektromagnetických zámkov im priniesli veľkú popularitu a stali sa najčastejšie inštalovaným typom elektrického zámku používaným bezpečnostnými technikmi.
 

 

 

 

Elektromagnetické zámky využívajú magnetickú silu a nepotrebujú mechanickú západku na udržanie uzamknutia. Týmto sa stávajú veľmi vhodné pre núdzové a požiarne východy. V prípade núdze elektromagnetické zámky môžu byť automaticky odomknuté, bez akejkoľvek obavy zo zlyhania mechanických častí.

 

Príklady inštalácie:

 

Ak Vás táto ponuka zaujala, alebo potrebujete viac informácií, budeme radi ak nás kontaktujete.